Алиоски веќе не е играч на Лидс, клубот не му го продолжи договорот

Од:

Англискиот премиерлигаш Лидс денеска соопшти дека македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски нема да биде дел од тимот во новата сезона.

dobivaj vesti na viber

Алиоски заминува од Лидс по четиригодишен престој во клубот од Јоркшир за кој одигра 171 натпревари и постигна 22 голови.

– Лидс може да потврди дека четиригодишниот договор на Џани Алиоски со клубот за жал заврши, соопшти попладнево англискиот прволигаш.

Алиоски (29) дојде во Лидс во август 2017 година од швајцарската екипа Лугано и му помогна на тимот да се врати во Премиер лигата по пауза од 16 години.

Би можело да ве интересира

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

Мечевите од Премиерлигата во Лондон нема да може да се оддржат ниту следниот викенд

Ливерпул со 9:0 го победи Борнмут, Стерлинг го спаси Челси, хет-трик на Халанд против Палас

Премиерлигашите потрошија 1.5 милијари фунти на трансфери, рушејќи го рекордот

Премиерлигашите веќе нема да клекнуваат пред секој натпревар

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска