Алиоски оди во Галатасарај, пишуваат турски медиуми

Од:

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓијан Алиоски договорил трансфер во Галатасарај, објавија попладнево неколку турски медиуми.

– Додека „жолто-црвениот“ тим бараше лев бек за следната сезона, многу имиња се најдоа на дневен ред. Галатасарај се состана со имиња како Курзава, Рикардо Родригез, Алиоски. На крајот, изборот паднал на Македонецот. Договорот за трансфер е готов, пишуваат тамошните медиуми.

Алиоски во Галатасарај доаѓа од Лидс. За премиерлигашот тој постигна 22 гола и направи 16 асистенции на 162 натпревара.

Би можело да ве интересира

Алиоски промовиран во ново засилување на Ал-Ахли

Рапид тестовите на атинскиот аеродром го „откажаа“ пријателскиот натпревар Олимпијакос – Галатасарај

Ана Ололовска

Алиоски веќе не е играч на Лидс, клубот не му го продолжи договорот

Жарко Настоски

„Не сум расист“: Арнаутовиќ се извини за навредите кон Алиоски, и тоа на македонски и албански јазик

Жарко Настоски

ВИДЕО: Лидс го совлада Тотенхем, Алиоски асистент

ВИДЕО: Лидс и Алиоски го шокираа Манчестер Сити