evro 2020

Спорт

Финалето на ЕВРО 2020 може да се премести од Лондон во Будимпешта

А1он
Последниот натпревар на Европското фудбалско првенство 2020 може да се пресели од Лондон во Будимпешта, пренесува „The Times“. Според британскиот медиум, Англија, поради епидемиолошката состојба,
Спорт

Холандија ја совлада Австрија, стана третата репрезентација што се пласира во осминафиналето

А1он
Во натпреварот од второто коло од групната фаза на ЕВРО 2020, репрезентацијата на Холандија вечерва во Амстердам ја совлада селекцијата на Австрија со 2:0. Во
Спорт

Сејдини ги пофали фудбалерите: Покажаа желба за победа

А1он
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини ги пофали македонските репрезентативци за залагањето и покажаната желба за позитивен резултат на натпреварите на ЕВРО 2020.
Спорт

Нашите по поразот од Украина: Во вториот дел се покажа вистинската Македонија, можевме барем до бод

А1он
Селекторот Игор Ангеловски ги сподели своите впечатоци по денешниот пораз од Украина во 2. коло на Европското првенство. – Одигравме меч со две различни полувремиња.
Спорт

ВИДЕО: Украина го урна македонскиот сон за осминафинале, горчлив пораз за „црвено-жолтите“

А1он
Македонската фудбалска репрезентација попладнево загуби од селекцијата на Украина во вториот натпревар на Европското фудбалско првенство. Нашите репрезентативци одиграа храбро, но мечот го започнаа со
Спорт

Велс е речиси во осминафиналето, Турците загубија пред Ердоган во Баку

А1он
Репрезентацијата на Велс ја совлада Турција во второто коло од групата А на Европското фудбалско првенство и речиси сигурно се пласира во осминафиналето. Со триумфот
Спорт

Илјадници Украинци тргнаа кон Букурешт за да ги бодрат нивните фудбалери во пресметката со Македонија

А1он
Украинските фудбалери најавија поход на романската престолнина од свои навивачи за утрешниот натпревар против македонскиот национален состав, што за двете репрезентации ќе биде клучен во
Спорт

Подготвени сме за најважниот натпревар, велат македонските репрезентативци

А1он
Македонската фудбалска репрезентација со денешниот тренинг ги завршува подготовките за утрешниот натпревар против Украина во рамки на второто коло во групата Ц на ЕУРО2020. Селекторот
Спорт

Нашите фудбалери ќе го гледаат Симон Трпчевски во живо во Букурешт

А1он
Македонскиот пијанист со светско реноме, Симон Трпчески, вечерва ќе одржи концерт во Букурешт, на кој специјални гости ќе бидат македонските фудбалски репрезентативци и членовите на