bukurest

Македонија

Во Букурешт почна првата Недела на македонски производи, ќе ги промовираат Хоџа и Бектеши

А1он
Повеќе домашни компании од агросекторот и прехранбената индустрија ќе ги презентираат своите брендови, а посетителите ќе имаат можност да ги почувствуваат вкусовите на македонските вина,
Свет

Букурешт ќе забрани влез во центарот на возила произведени пред 2000 година

А1он
Од идната година сопствениците на автомобили што најмногу загадуваат нема да може да возат во центарот на Букурешт, а посетители со автомобили од провинција ќе
Македонија

Димитров во Букурешт на министерски состанок на ЕУ и земјите-кандидати за членство

А1он
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на покана на високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини и шефот на романската