blagoja milevski

Спорт

Милевски: Ја добивме најтешката група, но веруваме во себе

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија доби пеколно тешка група во квалификациите за ЕВРО 2024. Селекторот Благоја Милевски вели дека тоа ќе биде огромен предизвик за нашиот
Спорт

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија утре (18 часот) ќе и се спротистави на Грузија во Тбилиси во претпоследниот меч од годинашното издание во Лигата на нации.
Спорт

Милевски: Португалија не е само Роналдо, а фудбалот е тимска игра

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија е пред најголемиот предизвик можеби во историјата. Португалија е фаворит, но нашиот национален тим не дојде тука случајно и ќе се
Спорт

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, им додели дипломатски пасоши на фудбалските репрезентативци, Александар Трајковски и Енис Барди, како и на селекторот на репрезентацијата на
Спорт

Милевски: Моите фудбалери покажаа дека имаат голем потенцијал

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ја пофали играта на неговите избраници кои вечерва во Ереван ја декласираа Ерменија со 5:0. – Никој освен
Спорт

Милевски: Не се откажуваме од баражот за Светското првенство

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски вечерва на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против Ерменија ги сподели своите очекувања за мечот во
Спорт

Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со германската репрезентација

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, го одреди почетниот состав за вечерашниот натпревар со Германија во квалификациите за Светското првенство 2022 година. Милевски се
Спорт

Милевски и Ристовски: Германија е голем предизвик, треба да одиграме идеален натпревар

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија е пред нов голем предизвик. По убедливиот триумф над Лихтенштајн, на арената „Тодор Проески“ утревечер гостува големиот фаворит Германија. „Германија е
Спорт

Милевски: Уверен сум дека ќе ја оправдаме фаворитската улога против Лихтенштајн

А1он
Ден пред натпреварот против Лихтенштајн во рамки на мундијалските квалификации, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски и играчот за врска Стефан Спировски ги изнесоа