alioski

Спорт

Лидс на Алиоски се врати во Премиер лигата по 16 години

А1он
Тимот на Лидс Јунајтед, каде настапува македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски, обезбеди место во англиската Премиер лига за следната сезона. Ова стана извесно по вечерашниот пораз