fudbal reprezentacija

Спорт

УЕФА ќе ја казни Македонија, репрезентативци ги прекршиле протоколите при тестирање во Амстердам

А1он
Фудбалската федерација на Македонија се соочува со казна од УЕФА за можно кршење на здравствените правила од страна на нашите репрезентативци на Европското првенство, иако
Спорт

Успех е самиот настап на ЕП, немам проблеми ниту со играчите, ниту со селекторот, вели Сејдини

А1он
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини, рече дека самото учество на ЕВРО 2020 е успех за македонскиот фудбал. – Секоја работа околу организацијата
Спорт

Нема причина за разочарување, огромно беше задоволството да се води Македонија на ЕП, вели Ангеловски

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, вечерва на прес-конференција по поразот од Холандија (0:3) ги искажа своите впечатоци за дебитантското учество на едно Европско
Спорт

ВИДЕО: Со пораз се збогуваме од Европското првенство – Македонија одигра храбро, но Холандија беше пресилна

А1он
И покрај храбрата и солидна игра и големата желба, засилена од сознанието дека капитенот Горан Пандев го игра последниот натпревар во репрезентативниот дрес, нашите фудбалери
Спорт

Македонија имаше статива и поништен гол, ама губи на полувремето против Холандија

А1он
Македонската фудбалска репрезентација губи со 1:0 од Холандија на полувремето на дуелот во Амстердам од 3. коло во Ц-групата на ЕВРО 2020. Резултатот е неповолен,
Спорт

Соиграчите на Пандев емотивни пред последниот меч на капитенот

А1он
Македонските фудбалери вечерва против Холандија под силни емоции ќе го играат завршниот натпревар на ЕУРО2020 по објавата на капитенот Горан Пандев дека за последен пат
Спорт

Македонските фудбалери го одржаа првиот тренинг во Амстердам

А1он
Амстердам од денеска е новата база на македонските фудбалери, кои попладнево го одржаа првиот тренинг во холандскиот град спроти дуелот против домашната репрезентација во рамки
Спорт

Нашите фудбалери ќе го гледаат Симон Трпчевски во живо во Букурешт

А1он
Македонскиот пијанист со светско реноме, Симон Трпчески, вечерва ќе одржи концерт во Букурешт, на кој специјални гости ќе бидат македонските фудбалски репрезентативци и членовите на
Спорт

Нашите му посакаа брзо закрепнување на Ериксен, поздравот го прати капитенот Пандев

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци денеска преку капитенот Горан Пандев му посакаа брзо закрепнување на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој во сабота колабираше на теренот откако претрпе
Спорт

Грчките поплаки одбиени во УЕФА – немале основа да се бунат за македонските дресови

А1он
Кратенката МКД, која се користи за настапот на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО2020, како и логото ФФМ (Фудбалска федерација на Македонија) на нејзиниот национален дрес,