Uncategorized

Uncategorized

Познати сите двојки за второто квалификациско коло на Лигата на Европа

А1он
По одигрувањето на вчерашните реванш-дуели во второто по квалитет фудбалско натпреварување на Стариот континент, познати се сите двојки од второто квалификациско коло за Лигата на
Uncategorized

Обновена сцената на Античкиот театар во Охрид

А1он
Националната установа Заводот за заштита на спомениците на културата и Музеј – Охрид во соработка со Националната установа „Охридско лето“ ја реконструира сцената на Античкиот
Uncategorized

Единствена Македонија: Да се дозволи секој да ги објави своите „бомби“

А1он
„Република Макеоднија повторно е преплавена со т.н. „бомби“ од прислушкувани разговори кои ги поседуваат како државни институции така и приватни лица. Не постои никаква разлика
Uncategorized Магазин

Древна биста на Тутанкамон во „Кристи“ продадена за 4,7 милиони фунти

А1он
Ретка биста на Тутанкамон стара 3.000 години е продадена на аукција во лондонската куќа „Кристи“, за 4,7 милиони фунти, додека надвор од зградата траеја протести
Uncategorized Македонија

Реакции за Дураку: „Интернет експлорер“ му овозможи уште една функција во Владата

Лавина реакции на социјалните мрежи по одлуката на Владата, министерот Садула Дураку да биде назначен за вицепремиер. „Малку му е вицепремиер, нека го назначат и
Uncategorized

(ВИДЕО) Митревски: Резултатот на оваа Влада е конкретен, економијата расте, парите завршуваат кај граѓаните

А1он
Резултатот на Владата предводена од СДСМ е конкретен, наѓата земја е повторно на европската и на светската мапа, не сме веќе изолирана држава , заборавена
Uncategorized

Курц: Не би го советувал Штрахе да се врати во политиката

А1он
Лидерот на австриската Народна партија (ОВП), Себастијан Курц, изјави денеска дека својот поранешен коалиционен партнер Хајнц Кристијан Штрахе, по аферата „Ибица”,не би го советувал да