Регион

Братот на осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ починал од насилна смрт, бил претепан

А1он
Братот на еден од осомничените за исчезнувањето и смртта на двегодишното девојче Данка Илиќ Д.Д.(40) починал од насилна смрт на 7 април во раните утрински
Македонија

Ибраимоски и Глигорова: „СТОП за извршителите, брзите кредити и должничкото ропство“ е еден од главните постулати на програмата „Храбро за Македонија“

А1он
Носителот на пратеничката листа на коалицијата „Храбро за Македонија“ во изборната единица пет, Самка Ибраимоски, денеска заедно со активистката и кандидатка за пратеничка Ана Глигорова
Македонија

Ристовски: Уценувачката екстремистичка политика на ДУИ мора да биде сосечена во корен

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ денеска ја започна кампањата во изборната единица 3 каде носител е докторот на ветеринарна медицина, Јордан Николов. Претседателот на ИНТЕГРА во
Македонија

Гром ќе се залага за изградба на пет старечки домови ширум државата и 10 геријатриски центри

А1он
Денеска сме во посета на Старскиот дом ,,Мајка Тереза” во Скопје, кој работи во склоп на Геријатрискиот центар 13 Ноември – Скопје. Старскиот дом Мајка
Македонија

Обезбедувањето му забранило пристап на пазарот во Велес на Ристовски: Ова го немало ни во најтемните денови на комунизмот

А1он
Претседателот на ИНТЕГРА, Љупчо Ристовски и Коалицијата „Храбро за Македонија“ најостро протестираат поради тоа што беа спречени од обезбедувањето на пазарот во Велес да поделат
Економија

Флекс Кредит доби награда за најдобарa ,,Employer branding – кампања за 2023 година’’.

А1он
Втора година по ред специјализираниот портал за вработување -vrabotuvanje.com ја организира манифестацијата ,,Работодавач на годината’’, манифестација на која ги прогласува најдобрите работодавачи и најдобрите практитки
Македонија

Заради Пендаровски и Османи имаме 17 непополнети амбасади-Силјановска Давкова обвини дека партиските несогласувања ни ја диктираат дипломатијата

А1он
Значи имате амбасадори од кариера кои може да ги пратите каде сакате. Ама, имате обврска да ги пратите оние со кои претседателот на минатите претседателски
Македонија

Пендаровски: На сите странци им ветуваат дека ќе направат измени на Уставот, а граѓаните ги лажат без усул!

А1он
„Во Скопје, во Македонија доаѓа нивниот пријател од Германија, од нивната сестринска партија ЦДУ. Човекот е еден од највлијателните, во врвот е на таа политичка
Македонија

Мицкоски: Пендаровски не ги критикува ДУИ и Ахмети, што значи дека е нивен привезок и втор кандидат за претседател

А1он
Народот знае дека гласот за Стево е глас за ДУИ, Али Ахмети и Артан Груби. Гласот за Стево е глас за неговото тврдење дека Гоце
Македонија

Јакимовски: Османи води жирафа политика – цело време бере гајле за Косово, никако да предложи нешто за Македонија

А1он
Мене ми е жал што господинот Бујар Османи во оваа изборна кампања не можам да го слушнам да каже нешто за животот во Република Македонија