netflix

Магазин

„Нетфликс“ потпиша повеќегодишен договор со „Сони Пикчрс“

А1он
Стрим-платформата „Нетфликс“ склучи петгодишен договор со „Сони пикчрс ентертејнмент“ за стрим-правата околу на филмските наслови на студиото. Почнувајќи од следната година, сите филмови на „Сони“
Магазин

Нетфликс со мерки против споделувањето лозинки

А1он
Нетфликс досега „нудеше“, односно дозволуваше можност – повеќе претплатници да гледаат различна содржина истовремено, за луѓе во исти домаќинства. Сепак, злоупотребата на оваа опција е
Магазин

Се дополнува актерската екипа на најскапиот филм на Нетфликс

А1он
Ѕвездата на хит-серијата „Бриџертон“, Англичанецот Реге-Жан Пејџ ѝ се приклучи на екипата на филмот „Сивиот човек“, којшто се очекува да биде најскапиот филм, кога било
Магазин

ВИДЕО: Прв трејлер за документарецот за Ноториус БИГ на Нетфликс

А1он
Нетфликс вчера, на официјалната страница го објави првиот трејлер за документарецот за животот на американскиот рапер Ноториус БИГ (The Notorious B.I.G.). Филмот со наслов „Биги:
Магазин

Џенифер Лопез ќе игра во новиот филм „Мајка“ во продукција на Нетфликс

А1он
Пејачката и актерка Џенифер Лопез се здружува со Нетфликс во акцијата со наслов „The mother“ („Мајка“). Лопез наводно ќе игра смртоносен убиец во приказната, според
Магазин

Британските власти бараат Нетфликс да ја обележи „Круна“ како фикција

А1он
Британскиот министер за култура Оливер Доуден побара од Нетфликс да вметне известување за гледачите – на почетокот на секоја епизода од серијата „Круна“ (The Crown),