netflix

Магазин

ВИДЕО: На Нетфликс стигна „Берлин“, што велат фановите

А1он
Берлин, долгоочекуваниот приквел на шпанската хит серија La Casa De Papel, пристигна на NETFLIX, а првите реакции на гледачите се ветувачки. Сезоната на една од
Магазин

Најгледан акционен филм на Нетфликс во моментов е „Срце од камен“

А1он
Акциониот трилер „Срцето од камен“ моментално е хит меѓу гледачите на Нетфликс. Филмот беше објавен на 11 август на стриминг платформата, а Нетфликс објави дека
Магазин

Клеопатра како црнка предизвика хаос: Повици да се блокира Нетфликс во Египет

А1он
Адвокат поднесе тужба против Нетфликс за кршење на законите за медиуми и обид да го „избрише египетскиот идентитет“, а најпознатиот египетски археолог инсистира дека Клеопатра
Магазин

ВИДЕО: Најпопуларни на Нетфликс: 15 најдобро оценети нови филмови

А1он
За Нетфликс, 2022 година беше многу успешна, а оваа година платформата за стриминг продолжува со исото темпо. Оваа листата на филмови на Нетфликс ја сочинуваат
Култура

Морничава приказна за семејството кое исчезна во една вечер во Франција

А1он
Во првата сезона на документарниот серијал на Нетфликс „Нерешени мистерии“, епизодата „Куќа на теророт“ се занимава со една од најбизарните мистерии што се случиле во
Култура

ВИДЕО: Најпопуларна серија на Нетфликс-64 милиони луѓе ја гледаа новата сезона

А1он
Четвртата сезона на „You“ е моментално најпопуларната содржина на Нетфликс ширум светот. Минатата недела гледачите на Нетфликс потрошија повеќе од 64 милиони часови на серијата
Магазин

(ВИДЕО) Објавен трејлерот на филмот за Мерлин Монро: „Нераскажан поглед за нејзиниот живот“

А1он
Нетфликс го објави официјалниот трејлер за биографскиот филм „Blonde“ во режија на Ендрју Доминик, во кој една од најубавите жени во светот, Ана де Армас,
Магазин

Поради серијата на Нетфликс, Кејт Буш на врвот на британската листа со хит од 1985 година

А1он
Британската кантавторка Кејт Буш се најде на врвот на британската листа на синглови со нејзиниот хит „Running Up That Hill“ од 1985 година, поставувајќи неколку
Магазин

Илон Маск: Нетфликс ја губи популарноста поради своите либерални ставови

А1он
Милијардерот Илон Маск го коментираше падот на акциите на стриминг платформата Нетфликс и бројот на претплатници. Основачот на Tesla и SpaceX го поврза ова со