smilkovsko ezero

Македонија

Курти не одговори дали и кога Косово ќе ги испорача Исмаиловиќ и Демири, осудените во „Монструм“

А1он
Министрите за правда на Владите на Северна Македонија и Косово се во директен редовен контакт и тие соработуваат и за ова прашање, изјави косовскиот премиер
Македонија

Ексдиректорот на БЈБ сведочи за „Монструм“: Немавме никаква дојава дека ќе се случи нешто

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Љупчо Тодоровски познат како Радникот сведочеше на рочиштето за “Монструм”. Тој ја обавувал функцијата на 12 април 2012 година,
Македонија

Ахмети-Незири за „Монструм“: Какви луѓе се осомничените, дали убиените имаат роднини во полиција

А1он
На четврти ноември продолжува судењето за убиството на момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски кај Смилковското езеро на
Македонија

(ВИДЕО) Родителите на убиените деца кај Смилковци: Заев да не ја крие вистината

А1он
И по седум години, молк, тага и солзи на лицата на родителите и роднините кои ги загубија своите најблиски, во свирепото убиство кај Смилковското езеро.
Македонија

Седум години од петкратното убиство кај Смилковско езеро

А1он
Денеска се навршуваат седум години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12 април 2012 година, Велики четврток, беа убиени петмина скопјани додека ловеле риба
Македонија

Зад затворена врата во судот се презентираат докази од ПИ мерки за „Монструм“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, со презентација на докази обезбедени со
Македонија

Дали Вељаноски ги држи ДУИ во рака со компромитирачки информации?

А1он
По неделното неуспешно гласање за одземање на имунитетот на екс спикерот Трајко Вељаноски, низ Собранието молк. Се чекаат идните потези на раскраните коалициски партнери. По
Македонија

Продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Случајот го води судијата Огнен Ставрев и
Македонија

Продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Кристијан Ландов
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Случајот го води судијата Огнен Ставрев и
Македонија

Сите повреди на жртвите кај Смилковско езеро биле нанесени додека биле живи

А1он
Вештите лица од Институтот за судска медицина на денешното судско рочиште за петкратното убиство кај Смилковски езеро што се случи на 12 април 2012 година,