smilkovsko ezero

Македонија

Јаќоски: Петте жртви кај Смилковско езеро се убиени во брз временски период

А1он
Со задоцнување од еден ипол час во Кривичниот суд почна рочиштето за случајот „Монструм“ на СЈО. Причина за пролонгирањето беше вклучениот аларм во новата зграда
Македонија

Семејствата на убиените кај Смилковско Езеро нема да ги слушаат наодите од судска медицина

А1он
Семејствата на петтемина убиени кај Смилковско Езеро нема да присуствуваат на денешното рочиште во кривичниот суд каде што ќе бидат презентирани наодите од судската медицина
Македонија

Утре од почеток почнува судењето за масакрот кај Смилковското езеро

А1он
Утре во кривичниот суд во Скопје на обвинителна клупа повторно треба да седнат обвинетите во случајот „Монструм“. Ним од почеток ќе им се суди за
Македонија

Врховен ја одложи јавната седница за убиството кај Смилковско Езеро

А1он
Врховниот суд на Република Македонија денеска соопшти дека јавната седница по предметот во врска со убиството кај Смилковско Езеро, закажана за утре во 11 часот,
Македонија

Јавна седница на Врховниот суд за убиствата кај Смилковско Езеро

А1он
Врховниот суд на Република Македонија денеска ќе одржи јавна седница по предметот оформен по жалба против пресуда донесена од Апелацискиот суд Скопје, во врска со
Македонија

Пет години од петкратното убиство кај Смилковско Езеро

А1он
Денеска се навршува пет години од трагедијата кај Смилковското езеро, каде петмина скопјани, на Велики четврток беа убиени додека ловеа риба крај езерото. Убиените беа
Македонија

Три години од масакрот на Смилковско Езеро

А1он
Семејствата на четирите убиени момчиња на Смилковското Езеро денеска на тригодишниот помен од грозоморниот масакр запалија свеќи на местото на убиствата, јави 24 Вести. Најблиските
Македонија

Родителите на ликвидираните кај Смилковско со Заев: Ахмети ѝ се заканувал на обвинителката

А1он
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се сретнал со родителите и со роднините на момчињата што беа убиени кај Смилковско Езеро во масакрот што се случи
Македонија

ВИДЕО: Грипот на судијата ја одложи пресудата за случајот „Монструм“ – родителите револтирани

А1он
Поради грип и висока тепмература на претседателот на Судскиот совет денеска е одложено изрекувањето на пресудата за случајот „Монструм“ за убиството на четирите момчиња од
Македонија

Двајцата обвинети за убиствата во Смиљковци ќе бидат екстрадирани

А1он
Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, двајцата првоосомничени за убиството на четирите момчиња – Кире Тричковски, Александар Наќевски, Филип Славковски и Цветанчо Ацевски, и на Борче