Македонија

Бугарска фондација стави бугарско знаме пред споменикот на Гоце Делчев во Скопје

А1он
Бугарската фондација „Македонија“ на социјалната мрежа Фејсбук објави дека го исчистила споменикот на Гоце Делчев во Скопје, ставајќи до него бугарско знаме. „Фондација Македонија повторно
Економија

Бесими: Низа мерки за сузбивање на сивата економија дел од реформата

А1он
Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот сектор, пишува
Македонија

Вчера МВР напиша 801 казна за брзо возење

А1он
Во текот на вчерашниот ден (14.08.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои
Економија

Народната банка го објави Поимникот на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење

А1он
Во рамки на активностите за финансиска едукација, Народната банка изработи Поимник на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење. Со Поимникот е објаснето значењето
Регион

Сарафов: Човечка грешка е водечка верзија за несреќата со српскиот автобус на автопатот Тракија

А1он
Водечката верзија за несреќата со српскиот автобус синоќа на автопатот Тракија е човечка грешка, во која српски автобус излета од патот на делот меѓу Нова
Uncategorized

Credissimo по вторпат доби Сертификат за деловна успешност

А1он
Credissimo како компанија којашто е докажан доверлив партнер за соработка, и понатаму се стреми да го задржи својот квалитет преку примена на добрите, утврдени практики