Zoran Zaev

Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев: На почетокот на наредната недела Македонија ќе има нова Влада

А1он
Мандаторот и лидер на СДСМ, Зоран Заев од Брисел најави дека идната недела Македонија ќе има нова влада. – Можам да кажам дека со сите
Македонија

Могерини го покани Заев на премиерската вечера во Брисел

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев, иако е само мандатар за составување на Влада на Република Македонија, ќе присуствува на утрешната неформална вечера на премиерите на
Македонија

Заев за Денот на полицијата: Искрена почит за професионалците, продолжуваме заедно да градиме модерна, ефикасна и професионална полиција!

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во чест на 7. мај, Денот на полицијата на Р.Македонија, упати честитка до припадниците на полицијата и безбедносните служби. „Во
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Уште не сме повикани во Обвинителство

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по средбата со ОБСЕ, кажа дека Обвинителството се уште ги нема повикано него и другите пратеници како оштетени и дека
Македонија

(ВИДЕО) Ивановски: Претседателот нема право да бира како и кому ќе го довери мандатот

А1он
Претседателот Ѓорге Иванов кој испрати писмо до меѓународната заедница во објаснувањето зошто не го доверил мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, повторно се повика
Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев: Од каде пари? Ќе вратиме се до денар што украдоа

А1он
Нашето оружје е нашиот глас. Почитувани потомци на храбрите партизани, и ние се бориме и ќе се избориме за слобода, правда, правичност и еднаквост. Потребна
Македонија

(ВИДЕО) Заев повика на мобилизација за победа: Ако се чепне СЈО, ќе следи жесток одговор

А1он
Од денеска режимот на Никола Груевски заминува во историја. Се изборивме граѓаните на 11 декември да можат слободно да гласаат. Времето на изборно насилство и
Видео Македонија

Заев: Следува значајно време, промените ќе донесат просперитетна иднина за младите во Македонија

А1он
Денеска сме во посета на Струга и на стружани. Целта е да се видиме со граѓаните, да разговараме за проблемите со коишто се соочуваат, секојдневијата