izvrsen odbor

Македонија

(ВИДЕО) СДСМ одлучи, нема предвремени избори

А1он
Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седница одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори. Како што беше соопштено по состанокот, владејачката партија смета дека во
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Ќе бараме одговорност ако имало протекции за вработувања

А1он
Премиерот, Зоран Заев пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ ги искоментира обвинувањата за непотизам при вработувањата во државните институции. Тој рече дека
Македонија

(ВИДЕО) Заев: ИО ќе дебатира за промена на името на партијата

А1он
Вечерва ќе се отвори и темата за промена на името на партијата, изјави премиерот Зоран Заев, пред почетокот на состанокот на Извршниот одбор на СДСМ. „Има
Македонија

Костадинов: ИО ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

А1он
На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските.