predvremeni parlamentarni izbori

Македонија

СДСМ: Парламентарното мнозинство нема да гласа за брзи предвремени избори бидејќи државата е поважна од разулавеноста на Мицкоски

А1он
Од СДСМ велат дека тие заедно со владината коалиција освоиле повеќе гласови за советници од опозицијата, и дека парламентарното мнозинство нема да гласа за брзи
Македонија

Завод за статистика: Попис пред изборите е невозможен, ќе се злоупотреби во кампањите

Маја Илиевска-Пачемска
Закажаниот датум за попис на населението, 1 април 2020 година, не важи оти е невозможно да се спроведе во ек на кампањите за предвремените парламентарни
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ одлучи, нема предвремени избори

А1он
Извршниот одбор на СДСМ вечерва на седница одлучи да не прифати предвремени парламентарни избори. Како што беше соопштено по состанокот, владејачката партија смета дека во
Македонија

Костадинов: ИО ќе одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори

А1он
На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бега од предвремени парламентарни избори  

А1он
СДСМ бега од предвремени парламентарни избори затоа што му е страв од соочување со народот, реагираа од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ. „Македонскиот народ
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните чекаат СДСМ да се охрабри и да излезе на предвремени парламентарни избори 

А1он
Граѓаните чекаат СДСМ да се охрабри и да излезе на предвремени парламентарни избори, никој повеќе во државата не може да го игнорира расипништвото и арамилакот