Заев и Филипче ќе се обратат на Националниот форум за здравство

Од:

Премиерот, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска во Скопје ќе се обратат на Националниот форум за здравство „За поздрав живот: Патот до квалитетна и ефикасна примарна здравствена заштита во Република Македонија“.

На форумот воведно обраќање ќе има и Ханс Клуге, директор на Оддел за здравствени системи и јавно здравје во рамки на Светската здравствена организација.

Би можело да ве интересира

Се бара истрага за вмешаноста на Филипче на Онкологија: Утре повторно протест пред Влада

А1он

Заев: Очекуваме грчката страна да го исполни делот од Преспанскиот договор кој се однесува на патоказите

Груби: Ќе има Албанец премиер, договорија Ахмети и Заев, потврди и Ковачевски

Катерина Ѓуровски

Ковачевски не се плаши од „пеколен план“, за кој се пишуваше дека го подготвува Заев

Кристијан Ландов

Одбраната на Рашковски тврди: Зоран Заев потврдил дека набавката е законска, а софтверот за потребите на Владата

Орце Костов

Пет години откако Заев и Борисов се изгушкаа по потпишувањето на Договорот за добрососедство

Орце Костов