zivotna sredina

Македонија

Дураки – Жбогар: Да се интензивира соработката со ЕУ во областа на животната средина

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, денеска се сретна со амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар. Како што соопшти Министерството за
Македонија

Средба на министерот Дураки со албанскиот амбасадор Фатос Река

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска оствари протоколарна средба со албанскиот амасадор во Македонија Фатос Река, на која како што информираат,
Македонија

Министерот Дураку на средби во Струга во врска со дивата градска депонија

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку денеска беше во работна посета на Струга, каде оствари средба со в.д. градоначалникот, Забзун Мустафа посветена
Македонија

Дураку ја презеде функцијата министер за животна средина

А1он
Садула Дураку денеска ја презеде функцијата министер за животна средина и просторно планирање од досегашниот министер Башким Амети. – Истакнувајќи дека веќе е запознат со
Македонија

Садула Дураку – министер за животна средина и просторно планирање

А1он
Новиот министер за животна средина и просторно планирање Садула Дураку, актуелен градоначалник на општина Липково, роден е на 21 јануари 1960 година. Во биографијата на
Македонија

Децата преку наука ја чуваат животната средина

А1он
Веќе 10 години, секој викенд, децата во Гевгелија организирани од Фондацијата Аполонија имаат активности за почиста и поздрава животна средина. Тие секоја недела садат дрвја,
Македонија

Завршува проектот за имплементација на Директивата за индустриски емисии 2010/75/ЕУ

А1он
Во Скопје денеска ќе биде одбележано завршувањето на Твининг проектот „Зајакнување на административниот капацитет на централно и локално ниво за транспонирање и имплементација на новата