zivotna sredina

Македонија

Министерот Дураки се сретна со финскиот амбасадор Иконен

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска се сретна со амбасадорот на Финска во Република Македонија Перти Иконен. На средбата, како што
Македонија

Макрадули на неформален состанок на министри за животна средина во Талин

А1он
Заменикот министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, како претставник на македонската делегација, учествува на неформален состанок на министри за животна средина кој
Економија

Дураки се сретна со претставници на Европската Банка за развој за Македонија

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска оствари работна средба со Анка Јоана Јонеску, претставникот на Европската Банка за развој за Македонија
Македонија

Макрадули на министерски состанок за животна средина во Талин

А1он
Заменикот министер за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска и утре ќе учествува на неформален состанок на министри за животна средина во Талин,
Македонија

Проект „Подобрување на управувањето со заштитените подрачја”

А1он
Проект „Подобрување на управувањето со заштитените подрачја” ќе биде промовиран денеска во Инфо центарот на Националниот парк Галичица. Почетокот на новиот проект, финансиран од ЕУ
Македонија

Дураку и Дамјановски потпишаа Меморандум за соработка

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку и претседателот на североисточниот плански регион Зоран Дамјановски денеска потпишаа Меморандум за соработка за спроведување на
Македонија

Макрадули оствари средба со францускиот амбасадор Тимоние

А1он
Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули оствари работна средба со амбасадорот на Франција во Република Македонија Кристијан Тимоние. Макрадули и Тимоние,
Македонија

Дураки: Ќе се интензивира соработката со Австрија

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска оствари работна средба со амбасадорот на Австрија во Република Македонија Ренате Коблер. Како што соопшти
Македонија

Министерот Дураки се сретна со постојниот претставник на УНДП во Македонија Луиза Винтон

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки деенска имаше работна средба со постојниот претставник на УНДП во Македонија Луиза Винтон. – На состанокот,