duraku

Македонија

ГДУ до Дураку: Ако не се занимавате со граѓаните, одете си од функцијата

А1он
„Скандалозно однесување на невидливиот министер Садула Дураку. Министерот за животна средина прв пат и тоа непланирано се појави во јавноста и ни кажа дека не
Македонија

Министерот Дураки се сретна со швајцарската амбасадорка Тејада

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска се сретна со амбасадорот на Швајцарија во Република Македонија Сибил Сутер Тејада. На средбата, како
Македонија

Министерот Дураку на средби во Струга во врска со дивата градска депонија

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку денеска беше во работна посета на Струга, каде оствари средба со в.д. градоначалникот, Забзун Мустафа посветена