teuta arifi

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Бујар и Ахмети да се договорат дали ја праќале Теута Арифи предлог амбасадор или не и на колку места

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ бараат Бујар Османи и Али Ахмети да одговорат дали Теута Арифи требало да биде амбасадорка или не, и на кои места. „СДСМ
Македонија

Османи во одбрана на Арифи: Таа е жртва на лажни вести, не била предлог за амбасадор, за во Брисел имало само размислувања

Кристијан Ландов
Со барање медиумите да бидат внимателни кога објавуваат вести, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ја убедуваше јавноста дека ексградоначалничката на Тетово, Теута Арифи, никогаш
Македонија

Општина Тетово со буџет од 26 милиони евра за 2022 и дефицит од над 500 илјади евра

А1он
Советот на Општина Тетово на денешната четврта седница го усвои буџетот за 2022 година кој има дефицит од 33 милиони денари. Општина Тетово има предвиден
Македонија

„Трагедиите имат жртви, но и свои херои“ – Општина Тетово со признание за сите кои помагаа при пожарот

А1он
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи организираше прием за поединци и претставници на институции кои помагале при пожарот во тетовската модуларна болница на 8 септември и
Македонија

Тридневна жалост во Тетово по пожарот во модуларната болница каде загинаа 14 лица

Мери Јордановска
Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост, по стрaвотниот пожар кој вчеравечер избувна во модуларната болница, а животите ги загубија 14 пациенти. Градоначалничката на Тетово,
Македонија

Теута Арифи позитивна на Ковид-19: Вакцинирана сум, имам само благи симптоми

А1он
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи објави дека е позитивна на Ковид-19. Таа вели дека примила две дози вакцина, втората пред повеќе од еден месец. „Вчера
Македонија

ДУИ ќе одлучи дали Теута Арифи повторно ќе се кандидира во Тетово

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, одговарајќи на новинарско прашање вели дека е работа на партијата да одлучи дали таа повторно ќе се кандидира за нов
Македонија

Aрифи и Груби се сретнаа и се сложија дека Тетово се развива

А1он
Перспективите и понатамошниот развој на Општина Тетово и поддршката од централната власт за проектите на општината, беа тема на разговор на денешната средба меѓу првиот
Македонија

Арифи: Банките да најдат модел за исплата на пензиите за да не се прават гужви

А1он
Во Полошкиот регион 19 од вкупно 37-те случаи на лица заболени од коронавирус во регионот се од Тетово, објави денеска Кризниот штаб на општина Тетово.
Македонија

Арифи: Шест случаи на коронавирус во тетовскиот регион

А1он
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи по денешниот состанок на Кризниот штаб информираше дека шест лица се заболени со коронавирус. Од шестте општини во тетовскиот регион