teuta arifi

Македонија

ДУИ ќе одлучи дали Теута Арифи повторно ќе се кандидира во Тетово

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, одговарајќи на новинарско прашање вели дека е работа на партијата да одлучи дали таа повторно ќе се кандидира за нов
Македонија

Aрифи и Груби се сретнаа и се сложија дека Тетово се развива

А1он
Перспективите и понатамошниот развој на Општина Тетово и поддршката од централната власт за проектите на општината, беа тема на разговор на денешната средба меѓу првиот
Македонија

Арифи: Банките да најдат модел за исплата на пензиите за да не се прават гужви

А1он
Во Полошкиот регион 19 од вкупно 37-те случаи на лица заболени од коронавирус во регионот се од Тетово, објави денеска Кризниот штаб на општина Тетово.
Македонија

Арифи: Шест случаи на коронавирус во тетовскиот регион

А1он
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи по денешниот состанок на Кризниот штаб информираше дека шест лица се заболени со коронавирус. Од шестте општини во тетовскиот регион
Македонија

Заев и Арифи во посета на тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“

А1он
Премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев, заедно со вицепремиерот Хазби Лика и актуелната и кандидатката за градоначалник на општина Тетово од ДУИ, Теута Арифи
Македонија

(ВИДЕО) Арифи: Срцето го давам за Тетово, добивме пари за расчистување на депонијата

А1он
Според градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, расчистувањето на тетовската депонија е веќе започнато, а сметот се носи во трансфер-центар. Како што рече таа, за остатоците
Македонија

Теута Арифи: Македонија е заложник на евтини тргувачи со популизам

А1он
Обидот албанскиот народ во Македонија да се претстави како надворешен фактор на државна агресија, е концептуално наивен, но краткорочно опасен акт на безумие, вели потпретседателката
Македонија

Трудова инспекција ја посети Теута Арифи

А1он
Трудовиот инспекторат денеска извршил контроли за пушење во општина Тетово, каде градоначалничка е Теута Арифи, потпретседателката на ДУИ. Тројцата инспектори без да се најават влегле
Македонија

Арифи: Извештајот ќе биде позитивен

А1он
Вицепремиерката задолжена за евроинтеграции Теута Арифи денеска во Брисел добила сигнал дека претстојниот извештај на Комисијата за напредокот на Македонија во приближувањето кон Европската унија,