ДУИ ќе одлучи дали Теута Арифи повторно ќе се кандидира во Тетово

Од:

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, одговарајќи на новинарско прашање вели дека е работа на партијата да одлучи дали таа повторно ќе се кандидира за нов градоначалнички мандат.

„Јас секогаш велам дека за мене е важно да ги завршам обврските кои се преземени за работа во овој мандат“, рече Арифи.

„Не сум рекла никогаш ‘не’ кога ми е речено дека сум најдобриот кандидат за добивање избори“, додаде таа.

Би можело да ве интересира

Тетовската полиција истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

Тетовци спремале „диви“ трки, полицијата им ги заплени колите и бучните мотори

Жарко Настоски

Тетовската полиција казни 144 возачи за пребрзо возење, секој десетти возел за 70 км/ч побрзо од дозволеното

Жарко Настоски

Во Тетово дневно ќе се вакцинираат по 1500 луѓе

Катерина Павлова-Николовска

Ахмети: Постигнавме многу, но пред нас има уште многу работа

Ана Ололовска

Тешко повреден возач на „Матиз“ кој излетал од автопатот Тетово-Гостивар

Жарко Настоски