opstina tetovo

Македонија

Општина Тетово со буџет од 26 милиони евра за 2022 и дефицит од над 500 илјади евра

А1он
Советот на Општина Тетово на денешната четврта седница го усвои буџетот за 2022 година кој има дефицит од 33 милиони денари. Општина Тетово има предвиден
Македонија

Касами ќе ги раскинува договорите на дело, во Општина има 350 хонорарци, а 340 вработени

А1он
Градоначалникот на Општина Тетово одржа прес-конференција со цел да ги претстави планот за работата во првите 100 дена од мандатот кој се состои од триесетината
Македонија

Општината и полицијата ветуваат поголема безбедност на „Индустриска улица“ во Тетово

А1он
Од Општина Тетово информираат дека ги имаат во предвид барањата на жителите на градот кои вчера протестираа на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ барајќи поголема безбедност. Според
Македонија

„Волшебен тепих“ на влезот во Општина Тетово, непристапен за луѓето со попреченост

А1он
Активисти од групата „Арт активизам“ од Тетово ги алармираа институциите дека се должни да им обезбедат пристап до објектите на лицата со посебни потреби. На