svr tetovo

Македонија

Во Тетово ноќеска фатени 29 пијани возачи

А1он
Во регионот на Тетово полицијата ноќеска фатила и исклучила од сообраќај 29 пијани возачи соопштува Министерството за внатрешни работи. Двајца ќе платат казна од 500
Македонија

За една година во Тетово откриени 59 технички неисправни возила за превоз на патници

А1он
Во период од ноември 2020 година досега СВР Тетово на поширокото тетовско подрачје има вкупно поднесено санкции за 59 технички неисправни возила кои вршеле превоз
Македонија

Велосипедист тешко повреден откако во него удрил возач на БМВ

А1он
Велосипедист на 65 години е тешко повреден откако во него удрил возач на БМВ вчера во Тетово. Сообраќајната незгода се случила на булеварот „Маршал Тито“
Македонија

Малолетничка од Скопје пријавила дека насилно била однесена во Тетово

А1он
Несекојдневен случај на насилно однесување и физички напад е пријавен во тетовската полиција од страна на малолетничка од Скопје. Таа вчера пријавила дека во саботата
Македонија

Општината и полицијата ветуваат поголема безбедност на „Индустриска улица“ во Тетово

А1он
Од Општина Тетово информираат дека ги имаат во предвид барањата на жителите на градот кои вчера протестираа на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ барајќи поголема безбедност. Според
Македонија

СВР Тетово: Покани за разговор во полиција единствено по писмен пат, не наседнувајте на пораки на е-пошта

А1он
СВР Тетово испрати апел до граѓаните да ги пријавуваат во полицијата несоодветните покани за разговор во полициска станица кои им стигаат по електронски пат и
Македонија

СВР Тетово апелира на внимателност поради опасност од пожари

А1он
Секторот за внатрешни работи Тетово со апел до граѓаните да бидат значително повнимателни поради потенцијалната опасност од пожари што можат да се јават со оглед
Македонија

СВР Тетово: Не објавувајте на социјалните мрежи дека не сте дома за да не привлечете крадци

А1он
Тетовската полиција инфомира дека започна со имплементација на нов превентивен проект „Превенција од тешки кражби“ чиј носител и координатор на активностите е Отсекот за превенција.