Малолетничка од Скопје пријавила дека насилно била однесена во Тетово

Од:

Несекојдневен случај на насилно однесување и физички напад е пријавен во тетовската полиција од страна на малолетничка од Скопје. Таа вчера пријавила дека во саботата насилно била однесена во Тетово.

-На 16.05.2021 во 10:00 часот во СВР Тетово малолетничка од Скопје во присуство на педагог од Центарот за социјални работи-Тетово пријавила дека на 15.05.2021 во село Маџари по вербална расправија, со употреба на сила била однесена во Тетово, каде била и физички нападната, соопшти СВР Тетово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

30-дневен притвор за скопјанецот кој возеше пијан и предизвика сообраќајка во Ново Лисиче

Ана Ололовска

Мајката на Јелена, девојката од Куманово која загина во сообраќајна незгода го усмрти пешакот кај „Гоце Делчев“

А1он

Пешак прегазен на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

48-годишен маж загина во сообраќајка во Ново Лисиче, тешко е повредена неговата ќерка

Катерина Павлова-Николовска

22-годишна девојка нападната од нејзиното момче на улица во Скопје

Ана Ололовска

Eксплозивна направа фрлена во двор на куќа во Прилеп

Ана Ололовска