Велосипедист тешко повреден откако во него удрил возач на БМВ

Од:

Велосипедист на 65 години е тешко повреден откако во него удрил возач на БМВ вчера во Тетово. Сообраќајната незгода се случила на булеварот „Маршал Тито“ околу 10 часот.

dobivaj vesti na viber

– Во СВР Тетово во 10.20 часот било пријавено дека на бул.„Маршал Тито“ патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.А.(35) од Тетово, удрило во велосипед управуван од Ј.П.(65) од Тетово. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Тетово, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Извршен бил увид од екипа на СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Во Тетово ноќеска фатени 29 пијани возачи

Катерина Павлова-Николовска

За една година во Тетово откриени 59 технички неисправни возила за превоз на патници

Во Тетово приведени 13 лица, организирале игри на среќа без лиценца

Малолетничка од Скопје пријавила дека насилно била однесена во Тетово

Катерина Павлова-Николовска

Општината и полицијата ветуваат поголема безбедност на „Индустриска улица“ во Тетово

СВР Тетово: Покани за разговор во полиција единствено по писмен пат, не наседнувајте на пораки на е-пошта

Ана Ололовска