sudenje

Македонија

(ВИДЕО) Јанева: Судењето за Пуч се одложи по вина на судот кој не го повика Груевски

А1он
Судењето се одложи по вина на Судот, бидејќи еден од поротниците се разболел. Реагирав на одлуката на Судот и реагирав на одлуката да се одложи
Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев: Судењето се одложи затоа што сведокот Никола Груевски одлучи да не се појави

А1он
Како што реков, еве сме овде пред Судот заради тоа што ветивме дека ќе се бориме за правда. Веднаш штом се создадоа условите да можат
Македонија

Судењето за „Диво Насеље“ продолжува во септември зад затворени врати

А1он
Судскиот процес за настаните во „Диво Насеље“, Кумановско, од 9 и од 10 мај минатата година продолжува во септември. И следното рочиште, ќе биде затворено
Македонија

(ВИДЕО) Куновски: Груевски да објасни како се заштедуваат 120 илјади евра со годишни примања од 15 илјади евра

А1он
Да се заблагодарам на раководството на партијата во стечај, ДПМНЕ, бидејќи ни направија голем маркетинг и ни помогнаа да стигнеме до каде што сме сега.
Македонија

(ВИДЕО) Дуковски: Државата бара отштета за уништување на канцеларијата на Иванов, а не е сопственик на објектот

А1он
Немавме никакви спорни аргументи, единствено дадовме приговор за тоа што сметаме дека вештачењето е дадено од неовластено лице, не може народниот правобранител самостојно, без наредба
Македонија

Почна новото судење за „Дива населба“

А1он
Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“, почна денеска во големата сала на Врховниот суд. Целата постапка стартува одново откако судот