toni mihajlovski

Македонија

ВИДЕО: Тони Михајловски позитивен на Ковид-19

А1он
Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово, Тони Михајловски, соопшти дека е позитивен на Ковид-19. „Почитувани граѓани, за жал мора да ве известам дека
Македонија

Tони Михајловски: Нападнати сме од домашниот предавник Заев, треба да го исфрлиме

А1он
Тони Михајловски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека сега е време
Македонија

По заканите се роди љубов: Toни Михајловски и Бранко Тричковски се прегрнаа во судницата

Васко Маглешов
Актерот Тони Михајловски, против кого, скопското обвинителство поднесе обвинение за закани кон новинарот Бранко Тричковски, на денешното рочиште призна вина и му се извини на
Македонија

Тричковски: Михајловски ми се закануваше повеќе пати, се почувствував загрозен

А1он
Основното јавно обвинителство го гони актерот Тони Михајловски за закани упатени преку социјални мрежи за новинарот Бранко Тричковски. Пред една година, Михајловски му се закани
Видео Македонија

(ВИДЕО) Михајловски: „За заедничка Македонија“ веќе не постои, а нема да постои ни Македонија

А1он
Луѓето кои што се приведени не нападнаа никого, а сето ова е смислено сценарио за да се уништат кариерите на одредени видни личности, изјави глумецот
Македонија

Тони Михајловски: Нормален е овај Латас бе?

А1он
Актерот Тони Михајловски со своја реакција на Фејсбук за говорот на Латас на вчерашниот Дневник на Сител и нападите кон нашата ракометна легенда Кире Лазаров: