(ВИДЕО) Михајловски: „За заедничка Македонија“ веќе не постои, а нема да постои ни Македонија

Од:

Луѓето кои што се приведени не нападнаа никого, а сето ова е смислено сценарио за да се уништат кариерите на одредени видни личности, изјави глумецот Тони Михајловски на денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред судот против приведувањето на 36 лица инвовирани во настаните од 27 април од Собранието.

Тој кажа дека ова не е нов протест на „За заедничка Македонија“, бидејќи таа веќе не постои, а нема да постои ни Македонија.

– Верувам дека сето ова ќе се расплетка и ќе видиме кој го нарача и чие сценари е, изјави Михајловски.

Протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Судот, можете да го гледате во живо на А1он.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Го спаси Села во собранието, одлежа шест години затвор: Алими денеска излезе на слобода

А1он

Прва пресуда од Стразбур за 27 април – Божиновска: Сакам правда, не пари

Анита Петровска Рајковиќ

Предметот „Организаторите за 27 април“ вратен во Кривичен суд, рочиштето одложено

Ана Ололовска

Група граѓани пред Собранието побара слобода за обвинетите за 27 април

Ана Ололовска

СДСМ: „27 април“ е најцрниот датум во историјата на македонската демократија

Реакција на Кривичен суд: Апелационите судии наместо да ги држат по една година и да ги враќаат предметите можат мериторно да одлучуваат

Горан Наумовски