sp katar

Спорт

ВИДЕО: Хрватска немоќна, Меси и Аргентина ќе се борат за титулата

А1он
Аргентина е првиот финалист на Светското првенство во Катар. Лео Меси и друштвото вечерва во Лусаил ја прегазија Хрватска со 3-0 и в недела ќе
Спорт

ВИДЕО: Аргентинските навивачи со тенк на улица го чекаат натпреварот со Хрватска

А1он
Репрезентациите на Аргентина и на Хрватска вечерва се соочуваат во воведното полуфинале на Светското првенство во Катар. Еуфоријата во двете земји е на највисоко ниво.
Спорт

ВИДЕО: Хрватска го шокираше Бразил, коцкесите одат во полуфинале

А1он
Фудбалската репрезентација на Хрватска е првиот полуфиналист на Светското првенство во Катар откако по изведување пенали ја елиминира Хрватска со 4-2. Влашиќ реализираше на стартот
Спорт

ВИДЕО: Англија лесно го мина Сенегал и закажа четвртфинале против Франција

А1он
Фудбалската репрезентација на Англија полесно од сите прогнози избори пласман во четвртфиналето на Светското првенство во Катар. Англија, во четвртото осминафинале на турнирот, го победи
Спорт

ВИДЕО: Шоу на Мбапе и Жиру против Полска, Французите ја продолжуваат одбраната на титулата

А1он
Светскиот првак Франција продолжува супериорно во четвртфиналето на Светското првенство во Катар. „Триколорите“ ја совладаа Полска со 3-1 и го очекуваат победникот од дуелот меѓу
Спорт

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

А1он
Аргентина е во четврт-финалето на Светското првенство и ќе игра против Холандија. „Гаучосите“ успеаја да ја победат Австралија со 2:1, која скапо ја продаде кожата
Спорт

Холанѓаните се први четвртфиналисти на СП во Катар

А1он
Репрезентацијата на Холандија се пласира во четврт-финалето на Мундијалот во Катар откако во првата осминафинална пресметка славеше против селекцијата на Соединетите Американски Држави со 3:1.
Спорт

ВИДЕО: Бруно Фернандеш ги одведе Португалците во осминафинале на СП

А1он
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш, беше двоен стрелец за Португалија во триумфот од 2:0 против Уругвај и ја одведе својата селекција во осминафиналето на
Спорт

ВИДЕО: Бразил е во осминафинале, со триумфот над Швајцарија одигра и за Србија

А1он
Бразил е вториот осминафиналист на Светското првенство. После светскиот првак Франција и „кариоките“ ја остварија втората победа на Мундијалот совладувајќи ја Швајцарија со 1:0. Без