ВИДЕО: Аргентинските навивачи со тенк на улица го чекаат натпреварот со Хрватска

Од:

Репрезентациите на Аргентина и на Хрватска вечерва се соочуваат во воведното полуфинале на Светското првенство во Катар. Еуфоријата во двете земји е на највисоко ниво. Во очекување на пресметката аргентинските навивачи се надминаа возејќи тенк на улица.

На социјалните мрежи се споделува снимка на која навивачите со дресови и знамиња се возат со тенк по улица во пресрет на полуфиналето.

Навивачите се надеваат дека Аргентина ќе им се одмазди на Хрватите за поразот во 2018 година во Русија и ќе избори финале.

Би можело да ве интересира

УЕФА на Хрватска и ја изрече најголемата казна во историјата поради расистичко однесување на навивачите

Предраг Петровиќ

„Бомбоњера“ заминува во историјата

Предраг Петровиќ

Почина 15-годишен хрватски фудбалер, колабирал на теренот

Ана Ололовска

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски