ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Од:

Мароко е првата африканска репрезентација која успеа да обезбеди пласман во полуфинале на Светско првенство. Фудбалерите се вратија во земјата, а Рабат „гореше“ за нив.

Илјадници граѓани се собраа да им оддадат признание откако одиграа фантастичен Мундијал.

Буквално никој не очекуваше дека Мароканците можат да стигнат толку далеку, а тие дури и во завршницата дадоа силен отпор на Франција и на Хрватска, иако беа поразени.

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он

Најефикасен Мундијал во историјата

ВИДЕО: Загреб ги пречека бронзените херои

Ана Ололовска