ВИДЕО: Загреб ги пречека бронзените херои

Од:

Комплетна еуфорија попладнево владее во Хрвтска, а пред се во Загреб каде на плоштадот „Бан Јелачиќ“ беа пречекани фудбалските репрезентативци кои во татковината ја донесоа бронзата од Светското фудбалско првенство во Катар.

Илјадници луѓе се на улиците и ги поздравуваат фудбалерите кои на отворен автобус од аеродромот дојдоа до центарот на Загреб. Во текот на целиот пат ги поздравуваа пресреќните граѓани.

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он

Најефикасен Мундијал во историјата