Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

Од:

Најдобриот српски тенисер е воодушевен.

Аргентина ја совлада Франција во едно од најдраматичните мундијалски финалиња, по изведување на пенали (2:2 по 90 минути, 3:3 по продолженија). Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство. Тој им честиташе на финалистите Аргентина и Франција за успешниот турнир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

„Му честитам на Катар за успешната организација на Светското првенство. Беше чест и привилегија да присуствувам на ова финале. Дефинитивно еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал. Ви благодариме за ова спектакуларно искуство. Им честитам на Аргентина за трофејот и на Франција на големиот турнир“, напиша Ѓоковиќ на Инстаграм.

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Најефикасен Мундијал во историјата

ВИДЕО: Загреб ги пречека бронзените херои

Ана Ололовска