gjokovic

Спорт

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он
Најдобриот српски тенисер е воодушевен. Аргентина ја совлада Франција во едно од најдраматичните мундијалски финалиња, по изведување на пенали (2:2 по 90 минути, 3:3 по
Магазин

(ВИДЕО) Ѓоковиќ истрча во парк во Париз и ѝ помогна на жена со куфери, Французите воодушевени

А1он
Новак Ѓоковиќ стана хит на социјалните мрежи откако се појави видео од него во Париз. Српскиот тенисер трчал во парк и видел жена која поминувала
Спорт

Ѓоковиќ: Ние сме навикнати на казни и санкции

А1он
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ го коментираше медиумскиот бојкот на Наоми Осака и нејзиното повлекување од Ролан Гарос, откако организаторот ја казни парично и се
Спорт

Ѓоковиќ лидер на бунтот на тенисерите на Австралија Опен, испратена листа барања до организаторот

А1он
Најдобриот светски тенисер и бранител на титулата на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ побара од организаторите на првиот годинашен гренслем да обезбедат еднакви услови за сите
Спорт

Ѓоковиќ за поразот во Монте Карло: Ова е мој прв турнир на земја, сезоната е прилично долга

А1он
Носителот на 15 титули Гренд-слем титули и двократен шампион во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ ги сподели впечатоците од поразот во три сета против Данил Медведев