fudbal avstralija

Спорт

ВИДЕО: Меси ја однесе Аргентина во четвртфинале и дуел со Холандија

А1он
Аргентина е во четврт-финалето на Светското првенство и ќе игра против Холандија. „Гаучосите“ успеаја да ја победат Австралија со 2:1, која скапо ја продаде кожата
Спорт

Постекоглу ја однесе Австралија на СП и поднесе оставка

А1он
Селекторот на Австралија, Ангелос Постекоглу поднесе оставка, иако неодамна успеа да им обезбеди пласман на „кенгурите“ на Светското фудбалско првенство во Русија следната година. Оставката