fudbal srbija

Спорт

Млад српски фудбалер за време на тренинг доби срцев удар и почина

А1он
На 30-годишна возраст ненадејно почина Александар Круниќ, фудбалер на Раднички од Ратково. Кобниот момент се случил во средата на тренингот, кога на фудбалерот му се
Спорт

Вучиќ им вети премија од еден милион евра на српските фудбалери за победа во Португалија

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ го испрати националниот тим на клучниот натпревар во Португалија во рамки на мундијалските квалификации, ветувајќи им при обраќањето во авионот премија
Спорт

УЕФА откри местење натпревари во српското фудбалско првенство

А1он
Фудбалската федерација на Србија потврди денеска дека во тек е истрага за можно местење на резултати на два натпревара во домашното првенство, по информации добиени
Спорт

Драган Стојковиќ – Пикси официјално нов фудбалски селектор на Србија

А1он
Поранешниот прославен српски фудбалер Драган Стојковиќ – Пикси е назначен за нов селектор на репрезентацијата на Србија, официјално е соопштено денеска во Белград. – Договорот
Спорт

Драган Стојковиќ – Пикси е новиот селектор на Србија, пишуваат медиумите

А1он
Еден од најдобрите српски фудбалери на сите времиња, Драган Стојковиќ – Пикси, ќе биде новиот селектор на Србија, објави денеска белградскиот весник „Вечерње новости“. Весникот
Спорт

ВИДЕО: Навивчите на Црвена Звезда упаднаа на терен и им држеа говор на фудбалерите

А1он
Незадоволни од изданието на нивниот омилен клуб Црвена Звезда, дел од навивачите влетаа на теренот во тек на напреварот од Купот на Србија со Златибор.
Спорт

Синиша Михајловиќ има коронавирус

А1он
На последниот тест, српскиот тренер Синиша Михајловиќ се тестираше позитивно за коронавирусот, објави неговиот клуб Болоња во неделата. Михајловиќ во петокот се врати во Болоња,
Спорт

Црвена звезда ги намали платите на играчите за 50 отсто

А1он
Српскиот шампион Црвена звезда е уште еден клуб кој ги намали платите на играчите поради пандемијата од коронавирусот. Фудбалерите ја прифатија понудата на раководството да