fudbal kamerun

Спорт

Ето застана на чело на камерунскиот фудбал

А1он
Поранешната фудбалска ѕвезда Самуел Ето е избран за претседател на Фудбалската федерација на Камерун (FECAFOOT), еден месец пред неговата земја да биде домаќин на Африканскиот
Спорт

Ето официјално се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он
Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) денеска во придружба на своите приврзаници поднесе официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето на nовинаритe пред седиштето