fudbal senegal

Спорт

ВИДЕО: Англија лесно го мина Сенегал и закажа четвртфинале против Франција

А1он
Фудбалската репрезентација на Англија полесно од сите прогнози избори пласман во четвртфиналето на Светското првенство во Катар. Англија, во четвртото осминафинале на турнирот, го победи
Спорт

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он
Сенегалскиот напаѓач, 36-годишниот Демба Ба ја заврши фудбалската кариера во која во текот на 16 сезони настапуваше за бројни клубови, вклучувајќи ги премиерлигашите Челзи, Вест