fudbal svajcarija

Спорт

Голем ден за швајцарскиот фудбал, Џака станува рекордер

А1он
Капитенот на швајцарската репрезентација Гранит Џака (31) ќе стане играчот со најмногу натпревари во дресот на репрезентацијата на својата земја на натпреварот против Израел. Натпреварот
Спорт

(ВИДЕО) Скандал: Џака како Зидан, удри противник со глава

А1он
Фудбалерите на Базел оваа година во домашното првенство не можат ни да помислат на освојување на титулата, а во последното коло се случи голем скандал
Спорт

ВИДЕО: Бразил е во осминафинале, со триумфот над Швајцарија одигра и за Србија

А1он
Бразил е вториот осминафиналист на Светското првенство. После светскиот првак Франција и „кариоките“ ја остварија втората победа на Мундијалот совладувајќи ја Швајцарија со 1:0. Без
Спорт

Бехрами исфрлен од швајцарската репрезентација

А1он
Албанецот од Косово со швајцарски пасош, Валон Бехрами веќе не е дел од репрезентацијата на Швајцарија, а за тоа причината ја гледа во политиката. Селекторот