kovid – 19 vakcini

Свет

Европската комисија го прекинува договорот со Валнева за вакцината против Ковид-19

А1он
Европската Комисија преку портпаролот за здравство потврди дека го прекинува договорот со фармацевтската компанија Валнева, јави дописничката на МИА од Брисел. Европската Комисија склучи однапред
Свет

ВИДЕО: Премиерот погоден во главата поради задолжителната вакцинација

А1он
Премиерот на карипската држава Сент Винсент и Гренадини, Ралф Гонзалвес повреден е во текот на протестот во главниот град Кингстаун и префрлен на Барбадос на
Свет

ПХЕ: Вакцините можеби нема да можат да го спречат ширењето на варијантата Делта на Ковид-19

А1он
Постојат рани знаци дека вакцинираните луѓе би можеле да го пренесуваат сојот Делта на коронавирусот исто толку лесно како и невакцинираните луѓе, соопшти денеска Државната