ВИДЕО: Србите испуштија победа против Камерун

Од:

Србија имаше водство од 3-1, но ја испуштија победата против Камерун играјќи 3-3, па сега ќе „викаат“ и ќе чекаат разврска на дуелот меѓу Бразил и Швајцарија, што треба да им отвори шанса во третото коло да се борат за пласман во нокаут фазата.

Камерунците поведоа со голот на Жан Чарлс Кастелјето во 29.минута, но Србија се врати во игра со голот на Павловиќ во 45.минута. Само три минути подоцна, во судиското продолжение од првиот дел, Сергеј Милинковиќ-Савиќ се погрижи за пресврт.

Во вториот дел, Александар Митровиќ круниса една добра акција на Србите со трет гол во 53.минута и се чинеше дека отпорот на Камерун е скршен.

Но, така не мислеа Камерунците. Две грешки во одбраната на Србија при поставување офсајд замка донесоа израмнување. Прво Абубакар со лоб удар намали

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он

Најефикасен Мундијал во историјата