patnik

Македонија

Гостиварец сакал да изнесе 100.000 евра преку Богородица: Цариниците му осативле 2.000

А1он
Инспектори од мобилните тимови при Царинската управа, на граничниот премин Богородица запленија 98.000 евра од македонски државјанин кој се обидел нелегално да ги изнесе од
Македонија

Патник на скопскиот аеродром се обидел да пренесе 100.000 евра во џебови: Царина му заплени 90.000 евра

Орце Костов
Царинските службеници од царинската испостава Аеродром спречија обид за нелегално изнесување на девизи и запленија 90.000 евра по извршена контрола на патникот Х.А. кој патувал
Македонија

Нема коронавирус патникот од Дубаи, потврди министерот Филипче

Маја Илиевска-Пачемска
Нема коронавирус патникот стигнат од Дубаи кому утрово на Инфективна клиника во Скопје му беа направени тестови, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Кај него