Во автобус на ЈСП тешко е повреден 72-годишен патник од Скопје

Од:

Скопската полиција извести дека вчера околу 16.20 часот е пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“, во автобус на ЈСП, при возење паднал патникот Ж.Г.(72) од Скопје.

По несреќата, Ж.Г. е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

ВИДЕО: Ниту автобуси, уште помалку еколошки – Арсовска две години ветува, но никако да ги донесе

(ВИДЕО) Бесплатен јавен превоз во Скопје: Остварлив проект или предизборна манипулација?

Александар Тодески

Старец се допирал по гениталиите и фотографирал девојче во автобус на ЈСП

Петревски: Советниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје свесно се обидуват да предизвикаат хаос во градскиот сообраќај

Гостиварец сакал да изнесе 100.000 евра преку Богородица: Цариниците му осативле 2.000

А1он