lukaku

Спорт

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

А1он
Јувентус доби јасна порака од навивачите да не го доведуваат Ромелу Лукаку. Во еден момент се чинеше дека практично е завршена „трампата“ меѓу Челзи и
Спорт

Лукаку се врати во Белгија, ќе се „штеди“ пред Светското првенство?

А1он
Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку се вратил во Белгија за медицински консултации со тимот во неговата репрезентација пред Светското првенство во Катар, зголемувајќи ги шпекулациите
Спорт

Лукаку им се извини на навивачите на Челзи за контроверзното интервју

А1он
Напаѓачот на Челзи, Ромелу Лукаку, се извини за интервјуто за италијанскиот печат, во кое го изрази своето незадоволство од ситуацијата во клубот. Конфликтот меѓу Лукаку
Спорт

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он
Напаѓачот Ромелу Лукаку ќе биде во составот на Челзи за натпреварот од англискиот Лига Куп против Тотенхем на 12 јануари. Се очекува тренерот Томас Тухел
Спорт

Челзи нема да го пушти Лукаку во друг клуб во зимскиот трансфер период

А1он
Челзи нема намера да ја прекине соработката со напаѓачот Ромелу Лукаку. Белгиецот во интервју изрази незадоволство од неговата улога во лондонскиот тим, а ја призна
Спорт

Златан под истрага, наводно го навредувал Лукаку на расна основа

А1он
Италијанскиот фудбалски сојуз (ФИЦГ) отвори денеска истрага во врска со вербалниот инцидент меѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку за време на минатонеделниот дуел меѓу Милан
Спорт

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам

А1он
Голгетерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се огласи денеска по повод вчерашниот вербален конфликт со напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, демантирајќи, притоа, дека го навредувал противничкиот
Спорт

Лукаку прогласен за најдобар играч во Лигата на Европа 2019/20

А1он
Фудбалерот на Интер Ромелу Лукаку е прогласен за играч на годината во Лигата на Европа 2019/20. Во гласањето, белгискиот напаѓач ги победи играчот за врска