Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

Од:

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер.

„Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано. Мислам дека за една година сите заборавија на работите кои сум способен да ги направам на теренот. Тоа е еден вид на гнев што го имам во себе. Тимот исто така е максимално мотивиран, откако не успеа да ја освои титулата минатата сезона. Сите заедно се надеваме дека ќе бидеме многу подобри и дека ќе освоиме трофеи во новата сезона“, изјави Лукаку.

Интер во првото коло од новата сезона во Серија А му гостува на Лече.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Мартинез не се брза, не знае кога Лукаку ќе заигра на СП

Горан Наумовски

Лукаку се врати во Белгија, ќе се „штеди“ пред Светското првенство?

Лукаку им се извини на навивачите на Челзи за контроверзното интервју

А1он

Тухел ќе го вклучи Лукаку во составот за дуелот со Тотенхем, фудбалерот може јавно да се извини за неодамнешното интервју

А1он

Челзи нема да го пушти Лукаку во друг клуб во зимскиот трансфер период

Катерина Ѓуровски