lukaku

Спорт

Солскјер: Подобро без напаѓач, отколку со Лукаку

А1он
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, објави дека претпочита ситуација во која му недостасува еден напаѓач наместо да го држи незадоволниот Ромелу Лукаку на
Спорт

Лукаку: Да играм за Јунајтед е чест за мене и ќе дадам се од себе за да бидам корисен

А1он
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, истакна дека не е важно на која позиција ќе игра во шемата на Оле Гунар Солскјер. Во натпреварот од
Спорт

Гигс со критики до Лукаку: Порано го имавме Кантона, а сега?

А1он
Легендата на Манчестер Јунајтед Рајан Гигс изрази незадоволство од поразот на „црвените ѓаволи“ од Ливерпул со 3: 1 во големото дерби на Англија. Поранешниот капитен
Спорт

Лукаку се врати на тренинзите во Јунајтед

А1он
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку ги обнови тренинзите пред дербито на Манчестер в недела, изјави Жозе Мурињо. Белгиецот ги пропушти последните два натпревари поради