pogba

Спорт

Братот на Погба излезе од затвор, не смее да има контакт со него и со нивната мајка

А1он
Братот на играчот од средниот ред на француската фудбалска репрезентација и член на Јувентус, Пол Погба, Матијас (32), е ослободен од затворот во кој се
Спорт

Погба: Рајола ја виде понудата од Јунајтед и ми кажа дека ниту неговиот пес не би потпишал

А1он
Ѕвездата на Јувентус, Пол Погба при доделувањето на наградата за најдобар агент на сопствениот агент, Рафаела Пимента се потсети на својот поранешен претставник, Мино Рајола
Спорт

Матијас Погба ѝ се предаде на француската полиција по обвинувањата за уцена на брат му

А1он
Матијас Погба ѝ се пријавил на полицијата во Париз како дел од истрагата за наводната уцена на својот брат, Пол Погба, тврдат француските медиуми, додавајќи
Спорт

Погба мора да оди на операција и ќе го пропушти Светското првенство во Катар

А1он
Францускиот интернационалец Пол Погба ќе мора да замине на операција на коленото, информираат италијанските медиуми. Тој на конзервативен начин ја лекуваше повредата, се обиде да
Спорт

Војна во семејството Погба – мајката против постариот син Матијас: Тој сака да го уценува Пол!

А1он
Откако постариот брат на Пол Погба, Матијас Погба преку социјалните мрежи најави „експлозивни“ откритија за неговиот брат, ѕвездата на Јувентус, Пол Погба, со соопштение се
Спорт

Погба: Франција повеќе не е најдобрата репрезентација на светот

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Франција, Пол Погба изјави дека „триколорите“ повеќе не се најдобрата селекција на светот. – Помина многу време откако победив натпревар
Спорт

Погба стана седмиот играч во историјата на Премиер лигата со четири асистенции на еден натпревар

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба креира четири асистенции на денешниот натпреварот против Лидс во 1. коло од Англиското фудбалско првенство. Дваесет
Спорт

Азар предводник на петте најплатени фудбалери кои често се повредуваат

А1он
Истражување на компанијата Betiton покажа колку европските клубови трошат на играчи кои често се повредени, Најголем дел од парите се потрошени на Еден Азар, кој
Спорт

Погба се избори со коронавирусот и повторно тренира со тимот

А1он
Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, целосно се опорави од коронавирусот и продолжи со тренинзите со тимот, објави веб-страницата на „црвените ѓаволи“. 27-годишниот