Погба стана седмиот играч во историјата на Премиер лигата со четири асистенции на еден натпревар

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба креира четири асистенции на денешниот натпреварот против Лидс во 1. коло од Англиското фудбалско првенство.

Дваесет и осумгодишниот Французин стана седмиот фудбалер во историјата на англиската Премиер лига што го постигнал ова достигнување.

Пред него тоа го направија Денис Беркамп, Хозе Антонио Рејес, Цеск Фабрегас, Емануел Адебајор, Сантијаго Казорла и Хари Кејн.

Погба го напушти теренот во 75. минута од средбата, на негово место влезе Ентони Марсијал.

Манчестер јунајтед го доби натпреварот со 5:1. Покрај Погба, мечот го одбележа и Бруно Фернандеш со три постиганти гола.

Би можело да ве интересира

Рајола најави можно враќање на Погба во Јувентус

А1он

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он

Погба: Франција повеќе не е најдобрата репрезентација на светот

А1он

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он

Шеснаесет нови случаи на коронавирус во Премиер лигата

А1он