azar

Спорт

Неколку премиерлигаши заинтересирани за услугите на Азар, Реал е подготвен да го пушти Белгиецот

А1он
Реал Мадрид е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред Еден Азар. Според „ABC“, мадридскиот клуб го ставил на трансфер-листата триесетгодишниот фудбалер. Неколку
Спорт

Азар предводник на петте најплатени фудбалери кои често се повредуваат

А1он
Истражување на компанијата Betiton покажа колку европските клубови трошат на играчи кои често се повредени, Најголем дел од парите се потрошени на Еден Азар, кој
Uncategorized

Азар е најдобриот фудбалер во историјата на белгиската репрезентација во изборот на навивачите

А1он
Играчот за врска на Реал Мадрид, Еден Азар, од навивачите е прогласен за најдобар фудбалер во историјата на белгиската репрезентација, соопшти прес-службата на тамошната фудбалска
Спорт

Реал платил 160 милиони, наместо објавените 100 милиони евра за Азар

А1он
Познати се новите финансиски детали од трансферот на играчот за врска Еден Азар од Челзи во Реал Мадрид. Податоците во документите поврзани со плаќањата за
Спорт

Азар имаше три, сега доби и четврти син

А1он
Белгискиот фудбалер Еден Азар утрово по четврти пат стана татко. По три сина, неговата сопруга Наташа повторно роди машко дете. Капитенот на белгиската репрезентација нема